Paytr Api Bilgileri Girme

Paytr Api Bilgileri Girme

E-Ticaret Siteniz Üzerinden Online Ödeme Alabileceğiniz En Güvenilir Plarformların Başında Paytr Gelmektedir.

Onaylanan Paytr Başvurusu Sürecinin ardından Size Mail yada sms ile gönderilen giriş bilgileriniz ile Paytr Mağaza Girişi Yapmanız gerekmektedir.

Entegrasyon aşamasında kullanmanız gereken:

– Mağaza No (merchant_id),

– Mağaza Parola (merchant_key),

– Mağaza Gizli Anahtar (merchant_salt),

değerlerine PayTR Mağaza Paneli > Destek & Kurulum > Entegrasyon Bilgileri sayfasındaki API Entegrasyon Bilgileri başlığı altından erişebilirsiniz.

iFrame API Ödeme çözümünün başarılı şekilde entegre edilmesi sonucunda PayTR tarafından hazırlanan ortak ödeme ekranı tarafınıza sunulmaktadır.Test işleminiz sırasında kullanmanız gereken test kart bilgileri, ödeme sayfası üzerinde ön tanımlı olarak yer almaktadır. Bu sebeple, test kart bilgisinin tarafınızdan değiştirilmesine veya girilmesine ihtiyaç bulunmamaktadır.

Paytr Entegrasyonuzun 1. ve 2. adımlarının tamamlanmasının ardından, web siteniz veya uygulamanız üzerinde hazırladığınız ödeme sayfanızı ziyaret etmeniz ve test ödemesi gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Ulaşmış olduğunuz ödeme sayfasına ön tanımlı olarak gelen test kart bilgileri sayesinde Ödeme Yap butonuna tıklamanız, ödeme akışını başlatmanız için yeterlidir. Entegrasyonda herhangi bir sorununuz yoksa, karşınıza gelecek PayTR 3D Secure test sayfasındaki Gönder butonuna tıklayarak test ödeme işlemini tamamlayabilirsiniz.

Tüm Süreci Tamamladıktan sonra Test işleminizin başarılı olarak sonuçlanmasının ardından, PayTR Mağaza Paneli > Destek & Kurulum > Canlı Mod sayfasından Evet, Entegrasyonu Tamamladım butonuna tıklayarak yapmış olduğunuz test işlemlerinin kontrolünü başlatabilirsiniz. Test akışının başarılı şekilde sonuçlanması ardından Canlı Moda Geçiş Talebi Gönder butonuna tıklayarak canlı moda geçiş talebi gönderebilirsiniz.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *