Yüksek Ödeme Yapan Adsense Alternatifleri Aramalımıyım ?

Yüksek Ödeme Yapan Adsense Alternatifleri Aramalımıyım ?

Google Adsense, en bilinen reklamdan para kazanma çözümlerinden biridir. Pek çok yayıncı başlıktan teklif alma çözümüne geçerek daha fazla gelir elde edebilirken , bazı yayıncıların AdSense’te kalmaları veya AdSense ile başlıktan teklif almanın bir kombinasyonunu kullanmaları daha iyi olabilir.

Bu yazımızda, gerçekten bir google adsense alternatif aramanız gerekip gerekmediğini nasıl bileceğinizi ve adsense alternatiflerini ele alıyoruz.

Bazı yayıncılar AdSense’ten ayrılarak reklam gelirini artırabilecektir ancak durum her zaman böyle değildir. Bazı yayıncılar AdSense ile başka bir çözümün birleşimini kullanıyor.

Başka bir çözüm bulma çabasına değip değmeyeceğini göz önünde bulundurmanız gereken altı faktör:

  1. Gösterimler ve tıklama oranı (TO). AdSense ile gösterim başına veya tıklama başına gelir elde edebilirsiniz. Ancak AdSense genellikle TO’su %2+ olan reklam birimleri için daha iyi performans gösterir. Reklam birimlerinizin TO’su %2’nin altındaysa Snigel gibi bir başlıktan teklif alma iş ortağıyla büyük olasılıkla daha fazla gelir elde edebileceksiniz.
  2. Trafiğinizin geldiği GEO’lar. AdSense, çoğu 3. Katman GEO’da iyi performans gösterir (daha yüksek doluluk oranları ve daha fazla gelir anlamına gelir). Katman 1 veya 2 GEO’lardan trafiğiniz varsa Katman 1 veya 2 GEO’larda uzmanlaşmış bir alternatifle daha fazla gelir elde edebilirsiniz.
  3. Reklam kurulumunuz üzerinde kontrol sahibi olun. Bir reklam ağı olarak AdSense, reklam kurulumunuzu sizin için gerçekleştirir. Web sitenizde görünen reklamların sayısı gibi birkaç şey üzerinde kontrole sahip olacaksınız, ancak sonuçta çerez kesici bir reklam stratejisine sahip olacaksınız. Başlıktan teklif alma (header bidding) iş ortaklarının çoğu, reklam biçimleriniz, reklam teknolojisi ayarlarınız vb. üzerinde ek kontrol sağlar. Ancak, bu platformları maksimum gelir elde edecek şekilde uygun şekilde optimize etmek için ileri düzeyde teknik becerilere sahip olmanız gerekir.
  4. Reklam kalitesi. AdSense gibi bir reklam ağıyla çalışmak yerine reklam borsalarına bağlanarak premium reklamverenlere erişebileceksiniz. Bu premium reklamverenler yalnızca daha fazla ödeme yapmakla ve daha yüksek kalitede reklam içeriği sağlamakla kalmaz, aynı zamanda reklam alanınızı hedefi yüksek reklamlarla doldurabilirsiniz. Tüm bunlar reklam gelirini artırır ve kullanıcı deneyimini iyileştirir.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *